Mediju „magnātu” Karlinsku ģimene Jelgavā

  • 09. Maijs
  • 738
  • 9

Jautājums: vai LETA saprot, ka Jelgavniekiem.lv nav reģionāla avīze vai interneta medijs, bet gan partijas Saskaņa sponsorēts un nopirkts projekts, izmantojot savus partijas biedrus. Zemāk publicēsim kāda mūsu lasītāja vēstuli, kurš acīmredzot ir pievērsis uzmanību mediju nejēdzībām Jelgavā un arī Latvijā.

„Sveicināts, Kasjak.

Pārlasot LETA ziņas, saprotu, ka ziņu aģentūrai ir parādījies jauns reģionālais sadarbības partneris portāls www.jelgavniekiem.lv līdz ar ko man ir radies jautājums par to, pēc kādiem principiem Latvijas vecākā ziņu aģentūra atlasa partnerus un, cik uzticama var būt šo partneru sniegtā informācija?

Proti, portāla īpašnieks ir Juris Karlinskis, bet tekstu autore viņa laulātā draudzene Inga Karlinska.

Paanalizēsim:

Jura Karlinska rīcībā portāls www.jelgavniekiem.lv nonāk 2012.gadā. Finansējums neskaidrs, jo iegādes brīdī viņš bija bezdarbnieks, lai gan formāli viņam piederēja reģionālais laikraksts Novaya Gazeta (www.novaja.lv). Viņš ir aktīvs partijas Saskaņas biedrs jau kopš 2009.gada. Jurim gan nav veicies ar amatu ieņemšanu partijas struktūrās. 2017.gāda beigās nesekmīgi kandidēja par Saskaņas Jelgavas nodaļas valdes locekli.

Inga Karlinska – ar vīru 2011.gadā iegādājās portālu novaja.lv. Viņa arī ir iepriekšminētā laikraksta Novaja Gazeta īpašniece (minēto uzņēmumu iegādes finansējums neskaidrs; iegādes brīdī bija abu izdevumu žurnāliste);
Tāpat kā vīrs ir aktīva Saskaņas biedre, turklāt ir bijusi Saskaņas deputātu Zentas Tretjakas un Valentīna Grigorjeva palīdze (svarīgi ir būt pareizā vietā un laikā). Kopš 2017.gada viņa arī ir Saskaņas Jelgavas nodaļas sekretāre.

Viņa arī ir viena no divām vadītājām skandalozajā labdarības organizācijā „Snowflake” par kuras „varoņdarbiem” Latvijas mediji plaši rakstījuši aizvadītājos gados.

Kādēļ, tad cepiens par jelgavniekiem.lv? Te arī būs atbilde!

23.aprīlī LETA pārpublicēja ziņu „Jelgavā sākta aktīva talkošana” (no portāla jelgavniekiem.lv). Šī ziņa interesanta ar to, ka starp talkotājiem tiek izcelta Saskaņa, Afganistānas kara veterānu organizācija, Vislatvijas kara veterānu organizācija, vietējās krievu un ukraiņu organizācijas, kā arī pašvaldības policija.(Jelgavā talkoja arī daudzas citas organizācijas gan valstiskas, gan nevalstiskas!)

Pēdējā institūcija gan izkrīt no kopainas (vai arī pievienota objektivitātes šķietamības veicināšanai), bet visinteresantākās ir Saskaņas un Afganistānas kara veterānu organizācija Šuravi. Tā pati, kuras viens no līderiem Aleksandrs Krasnopjorovs pašlaik tiek tiesāts par spiegošanu Krievijas labā (http://m.delfi.lv/latvija/article.php?id=48941325). Savukārt, viens no vietējā SC līderiem Sergejs Stoļarovs ir viņa labs draugs (http://m.la.lv/spiegosanai-krievija-izmanto-kara-veteranu-biedribas-latvija/) un Jura Karlinska (portāla jelgavniekiem.lv vadītāja) partijas biedrs. Arī vietējā Saskaņas līdere Zenta Tretjaka (Ingas Karlinskas darba devēja Saeimā un partijas Jelgavas birojā) ir skandaloza persona, jo atņemta pielaide valsts noslēpumam, kas viņai bija strādājot valsts policijā (http://m.delfi.lv/latvija/article.php?id=45814485).

Sakiet, lūdzu, vai minētā publikācija ar tās akcentiem ir tikai sagadīšanās vai arī apzināta pozitīvas informācijas iefiltrēšana nacionāla mēroga kanālos par nākamajiem deputātu kandidātiem (kā runā Jelgavā, tad Stoļarovs un Tretjaka jau ir apstiprināti Saeimas deputātu kandidātu listē Zemgales apgabalā), viņu organizācijām un biedrībām, kuru dalībnieki iesaistījušies izlūkdarbībā pret mūsu valsti?

Arvien biežāk Latvijas mediju telpā tiek spriests par viltus medijiem, to ziņām, kā arī atsevišķu politisko spēku veidotiem pseidoziņu kanāliem savas politiskās ietekmes paaugstināšanai pirmsvēlēšanu periodā. Vai Jums nešķiet, ka šāds ziņu portāls, kam ir tik ciešas un noturīgas saites ar konkrētu politisko spēku, priekšvēlēšanu periodā var censties izmantot iegūto LETA uzticību un censties iefiltrēt nepieciešamo informāciju, paaugstinot kā savu, tā arī tā formālo un faktisko saimnieku ietekmi uz Latvijas vēlētāju prātiem un sirdīm?

Kasjaks.lv lasītājs”

P.S.

Šis ir lasītāja, nevis redakcijas viedoklis par situāciju Jelgavā, ja Jums ir info par to, kādas vēl nejēdzības notiek Jelgavā vai kur citur Latvijā rakstiet komentāros, vai iesūtiet mums savas vēstules, vai rakstus [email protected], ja nebūs pilnīgs bleķis - nopublicēsim!

Avoti:

http://www.jelgavasvestnesis.lv/pilseta/bijusi-saskanas-centra-deputata-palidze-iegadajas-laikrakstu-novaja-gazeta

http://www.zz.lv/biznesa-zinas/citas-zinas/portals-jelgavniekiem-lv-nonak-jelgava-mazzinama-uznemeja-rokas-4988

http://jauns.lv/raksts/zinas/53890-mistiska-labdaribas-organizacija-vac-ziedojumus-anonimiem-grutdieniem

Komentāri 9

Novaja

29. Maijs, 2018

Novaja.lv vienmėr ir daudz un labi rakstījusi par Stoļarovu un Jelgavas afgāņiem. Reklāmas tai portālā sarkanajiem nekad nav trūcis: http://www.novaja.lv/news/article.html?xml_id=21629

Atbildēt

?

14. Maijs, 2018

Lasītājs Ivars?

Atbildēt

Karlinska

14. Maijs, 2018

Liels prieks par anonīmo rakstītāju. Stils pazīstams :) 90% informācijas rakstītajā ir meli, sākot no tā, ka esmu Saskaņas biedre (partiju pametu pirms daudziem gadiem, uzrakstot iesniegumu, ka nevēlos strādāt ar tādiem cilvēkiem un organizāciju, kuras vērtības ir galīgi greizas), un vēl kaut kāda sekretāre :), līdz tam, ka jelgavniekiem.lv ir manam vīram piederošs medijs. Acīmredzot, kādam esam "uzkāpuši uz varžacīm", publicējot virkni rakstus par nejēdzībām, tāpēc arī šādi karstumdūriena iespaidoti murgi ir sarakstīti. Lai jauka diena!

Atbildēt

Karlinskai !!!

02. Jūnijs, 2018

Kāda ir sajūta, kad tevi šādi "apmelo", patīk? Tieši šādi tu esi darījusi visus šos gadus! Neinteresē vai tā ir taisnība vai nē, bet agri vai vēlu visi saņem pēc nopelniem.

Atbildēt

Karlinska

07. Jūnijs, 2018

Interesanti, kuru esmu apmelojusi? Ja jau ta ir, nāc ciemos un liec faktus galdā, nevis te anonīmi purpini.

Atbildēt

Secret source

14. Maijs, 2018

Portālos jelgavniekiem.lv un novaja.lv tiek publicētas ziņas par VISU Jelgavā visiem krievu mēdijiem dod naudu, bet novaja.lv nē, jo viņi liek ko grib labās un sliktās lietas par saskaņu (vairāk sliktās) sākumā pārbaudat savus cilvēkus purm liekat nepatiesas lietas.

Atbildēt

Secret source

14. Maijs, 2018

Turpinājums: Jā viņi bija saskaņā un Juris Karlinskis vēljoprojām ir, bet tas NEKO NENOZĪMĒ.

Atbildēt

Alvis

09. Maijs, 2018

ZZS un saskaņas kopīgie Zemgales mediji

Atbildēt

Jelgalvainais Alnis

09. Maijs, 2018

Kur skatās KNAB un ĢP, ā nu skaidrs, Kalnmeijers pīpē zāli ar kuci, nav laika! ;)

Atbildēt
pievienot komentāru