Kremļa melīgie vēstījumi turpina zombēt tautu

  • 05. Novembris
  • 136
  • 0

Lielbritānija ir apsūdzējusi divus Krievijas militārās izlūkošanas virsniekus saistībā ar bijušā krievu spiega Sergeja Skripaļa un viņa meitas saindēšanu, taču tikai maza daļa no Krievijas iedzīvotājiem tic, ka aiz tā visa stāv Maskava un tās dienesti.

Krievijas “Levada centra” aptaujas liecina, ka 28% krievu uzskata, ka Skripaļus saindējuši britu izlūkdienesti, un tikai 3% apgalvoja, ka uzbrukumu ir veikuši Krievijas izlūkdienesti.

Vēl 56% respondentu teica, ka tas varētu būt jebkurš, un 13% nespēja atbildēt uz uzdoto jautājumu.

Sergeju Skripaļu, kopā ar savu meitu Jūliju atrada bezsamaņā uz soliņa Lielbritānijas pilsētā Solsberijā šī gada martā.

Skripaļs pārcēlās uz Lielbritāniju 2010.gadā, pēc tam, kad Krievija viņu atbrīvoja, pateicoties lielākajai “spiegu apmaiņai” kopš aukstā kara beigām. Viņš bija pakļauts 13 gadu ilgam cietumsodam par spiegošanu Lielbritānijas labā.

Šī gada septembrī Lielbritānijas prokurori apsūdzēja divus krievu vīriešus par slepkavības mēģinājumu pret Sergeju Skripaļu un viņa meitu izmantojot “Novičok”, kas ir viela, kas izraisa nervu disfunkciju, ar potenciālu izraisīt nāvi.

Apvienotās Karalistes premjerministre Terēza Meja nāca klajā ar paziņojumu, ka abi vīrieši ir saistīti ar Krievijas militārās izlūkošanas dienestu GRU, un ka tie “gandrīz nenoliedzami” saņēma norādes no “Krievijas valsts augstākā līmeņa” amatpersonām.

“Novičok” pēdas tika atrastas kādā Londonas viesnīcas istabiņā, kurā abi GRU virsnieki bija pārnakšņojuši pirms ceļojuma uz Solsberiju.

Maskava ir noliegusi savu iesaistīšanos un noraidīja lietu kā provocēšanas kampaņu pret Krieviju.

Tikmēr Krievijas Ārējās izlūkošanas dienesta vadītājs Sergejs Nariškins apsūdz Lielbritāniju un ASV par Skripaļu indēšanu.

Kā liecina “Levada centra” aptauja, tieši šāds Kremļa vēstījums Krievijā ir guvis samērā lielu popularitāti.

Krievijas/Kremļa mediji un amatpersonas ir izvirzījušas daudzus un dažādus vēstījumus par “Skripaļu lietu”, ar mērķi maldināt un sajaukt savas auditorijas prātus, kas ir viena no dezinformācijas taktikām.

 

 

Avoti:

https://themoscowtimes.com/news/only-3-percent-russians-believe-moscow-was-behind-skripal-attack-poll-says-63297

https://www.levada.ru/2018/10/25/delo-skripalej/

https://www.theguardian.com/uk-news/2018/mar/10/sergei-skripal-salisbury-poisoning-putin

https://www.rferl.org/a/uk-prosecutors-have-sufficient-evidence-to-charge-two-russians-in-skripal-case/29473177.html

http://tass.com/politics/1023909

https://www.bbc.com/news/uk-43643025

https://uk.reuters.com/article/uk-britain-russia-spy/russian-spy-chief-blames-u-s-british-agencies-for-skripal-poisoning-idUKKCN1HB0T2

https://www.bbc.com/news/world-europe-45454142

https://euvsdisinfo.eu/figure-of-the-week-3-1

Komentāri 0
pievienot komentāru