GRU gejs Anatolijs Čepiga ir Kremļa varonis: vēsta uzraksts uz sienas!

  • 08. Oktobris
  • 594
  • 0

Putina režīms krasi reaģēja ar striktiem noliegumiem, tiklīdz Bellingcat komanda atklāja viena no GRU mīlnieku identitāti, kuri tiek turēti aizdomās turamo par Skripaļu indēšanu, publicējot, Kremļa rīkļurāvēja vārdu – Anatolijs Čepiga. Turklāt tika noskaidrots, ka šis melis ir Kremļa militārās izlūkošanas pulkvedis, kurš augsti kotējas starp sev līdzīgajiem, jo savas karjeras laikā ir ticis pie augstiem apbalvojumiem.

Sākotnēji Kremļa ārlietu ministrijas galvenā baumotāja Marija Zaharova nosauca Bellingcat attiecīgo ziņojumu par „pilnīgu sviestu” un apgalvoja, ka tā ir daļa no dezinformācijas kampaņas, ko ir sarīkojušas Rietumu valdības. Š.g. 1.oktobrī vienmēr dusmīgā Marija turpināja uzstāt savā Facebook lapā, ka Boširovs un Čepiga ir divas dažādas personas. Savukārt Kremļa saimnieka Putina padevīgais suns Peskovs, aizbildinoties ar sākotnējo paziņojumu, ka Kremlis, iespējams, nav pilnībā informēts par notiekošo, norēja presei, ka „nav nekādu datu par to, ka Kremļa varoņa tituls būtu piešķirts kaut kādam Anatolijam Čepigam”.

Būdams viltīgs kūmiņš, Peskovs turpināja [email protected] tālāk medijiem, ka Čepigas un Boširova līdzība, kā to var redzēt attiecīgajā Bellingcat pētījumā, ir tiešām triviāla, bet droši vien tā ir tikai sakritība.

Neskatoties uz to, Kremļa tukšā dirš@[email protected] tik tiešām ir tukša un klusa, jo Bellingcat liek priekšā arvien jaunus un jaunus pierādījumus, ko ir atklājušas mediju organizācijas un citi Bellingcat līdzīgie atklāto avotu pētnieki/izmeklētāji.

Vismaz pieci dažādi mediji – divi krievu un trīs, kas atrodas Eiropā, ir veiksmīgi atraduši cilvēkus, kas bija pazīstami ar Anatoliju Čepigu pirms viņa militārajām studijām, gan studiju laikā! Ar nomācošu pārsvaru šie avoti droši pierādīja, ka tā persona, kuru nointervēja Kremļa propagandas gigants Russia Today, ir nevies cits, kā tikai un vienīgi Čepiga. Turklāt tika pierādīts, ka tas ir tas pats Čepiga, kurš ir apbalvots ar augstāko valsts apbalvojumu.

Tai pašā laikā mediji meklēja arī citus veidus, kā iegūt objektīvus atklāto avotu pieradījumus, lai pierādītu, ka Čepiga patiesi ir tas pats bēdīgi slavenais Boširovs, turklāt vēl „oficiāls” Krievijas varonis. Attiecīgā pierādījumu meklēšana notika paralēli kādam citam procesam, proti, sistemātikai atklāto avotu pierādījumu iznīcināšanai, ar ko acīmredzami nodarbojās ļaunie spēki – Kremļa specdienesti un troļļu armijas. Drīz pēc tam, kad Bellingcat bija nopublicējis savu pētījumu, no interneta sāka pazust raksti krievu valodā, kuros ir minēts Čepiga.

Viens no visdaudzsološākajiem atklāto avotu piemēriem, ko piedāvāja Prāgā bāzētā Radio Svoboda reportieri, kuri izrakās cauri simtiem fotogrāfiju un video, ko bija uztaisījuši Tālo Austrumu Militārās Akadēmijas (DVOKU) studenti un apmeklētāji, lai tikai atrastu augstas kvalitātes foto kadrus ar šīs skolas „Varoņu Sienu”. Vairākās bildēs redzams, ka viena no skolas sienām ir skaisti izdekorēta ar to absolventu bildēm, kuri savas militārās karjeras laikā ir tikuši apbalvoti ar Krievijas varoņa ordeni un titulu. Daudzās no Radio Svoboda atklātajām bildēm var redzēt arī Čepigas portretu piespraustu pie „Varoņu Sienas”. Viņa bilde uz tās parādījās laika posmā starp 2014.gada 29.jūlīju un 2016.gada 18.martu, kad galerijai ir tikušas pievienotas jaunas mordas.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šī ir pati pēdējā publiski pieejamā fotogrāfija ar „Varoņu Sienu” DVOKU bez Čepigas portreta uz tās, bilde ir iegūta no kādas OK sociālā tīkla slēgtas grupas, 2014.gada jūlijs.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šī bilde tika nopublicēta OK 2017.gada 18.martā. Šeit redzams, ka Čepiga ir pievienots, kā pēdējais pēdējā ailītē blakus zelta zvaigznei.

Kaut gan ne viena no līdz tai dienai atrastajām fotogrāfijām bija pietiekamas kvalitātes, lai identificētu nelaimīgo pulkvedi.

Bet, kas meklē tie atrod, jo Bellingcat izdevās iegūt foto, ko kāds skolas apmeklētājs bija uztaisījis 2017.gada jūnijā un vēlāk nopublicējis OK sociālajā tīklā. Bildē ir skaidri redzama pulkveža Čepigas seja:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lūk, DVOKU „Varoņu Siena”: visu skolas absolventu/Krievijas varoņu portreti. Anatolijs Čepiga redzams vidējā rindā, priekšpēdējā stabiņā, blakus Aleksandram Popovam (apbalvots 2014.gadā), kura portrets redzams pēdējā stabiņā.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lūk, varat salīdzināt pulkveža Čepigas portretu ar geja Ruslana Boširova vaibstiem, kas bija redzami Russia Today intervijā.

Šī jaunā fotogrāfija kopā ar kaudzi citu pierādījumu ir tā neko izaicinājums Kremļa institūcijām, kuras vairs nespēj ticami noliegt, pat ne divdomīgi izteikties par pastrādātajiem noziegumiem, jo visiem ir skaidrs, ka tas ir GRU pulkvedis Čepiga, kurš, kā pats norādīja, esot ceļojis uz Solsberiju, un ka esot saņēmis Krievijas varoņa zvaigzni no paša Putina.


 

Avoti:

https://www.bellingcat.com/news/uk-and-europe/2018/10/02/anatoliy-chepiga-hero-russia-writing-wall/

https://www.svoboda.org/a/29521752.html

https://www.glory-gallery.ru/news/ekskursiya-v-dvoku

Komentāri 0
pievienot komentāru