Sesks atmasko: ASV instruktori gatavo piecus ukraiņu nacionālistu bataljonus uzbrukumam Donbasam

  • 08. Februāris
  • 756
  • 0

Dezinformācija:

Saskaņā ar vairākiem prokremliskiem avotiem, to skaitā ar TV kanāla Rossija-1 raidījumu 60 minut, ārvalstu militārie instruktori šodien cītīgi apmāca piecus ukraiņu nacionālistu bataljonus. Uz šo brīdi vienības jau ir gatavas. Tās tikai gaida pavēli. Šie ukraiņu karavīri pilnā nopietnībā ir gatavi veikt izšķirošas darbības, proti, „tīrīšanas” Donbasā.

Dezinformācijas avots:

https://www.youtube.com/watch?v=W5D3U0L-Foc

Atmaskojums

Protams, ka netiek uzrādīti nekādi pierādījumi, ne minēti kaut cik ticami argumenti, izplatot iepriekšminētos melus. Tā ir prokremlisko mediju rutīnas dezinformācija.

Patiesībā Ukrainas Bruņoto spēku vienību apmācu nodrošina ASV, Lietuvas, Kanādas un Lielbritānijas instruktori, kuri darbojas Apvienotajā daudznacionālajā apmācību grupā „Ukraina” (Joint Multinational Training Group — Ukraine, JMTG-U), kas būtība ir ASV vadīta apmācību misija (http://www.eur.army.mil/jmtg-u/) Ukrainas spēku atbalstam. Arī Latvijas Nacionālo bruņoto spēku karavīri ir pievienojušies sabiedrotajiem un ir sākuši Ukrainas regulāro spēku karavīru apmācību (http://www.tevijassargs.lv/ts/author/sargs/page/76/).

Sabiedrotie turpinās apmācīt un dot padomus Ukrainas drošības spēkiem līdz 2020.gadam. Savukārt pašas apmācību misijas ietvaros JMTG-U nodrošinās ne vairāk kā piecu Ukrainas Aizsardzības ministrijas spēku bataljonu aizsardzības un drošības apmācību gadā.

Komentāri 0
pievienot komentāru