Britu mediji ir tik naivi... tie cītīgi atsaucas uz Kremļa troļļiem

Izrādās, ka ne tikai viens otrs Latvijas medijs, bet arī britu mediji mēdz iebraukt auzās, atsaucoties uz Putina režīma troļļu fabrikas darboņu melīgajiem tvītiem. The Guardian veiktais pētījums atklāja, ka Britu mediji ir pieļāvuši šādu kļūdu vairāk kā 100 reizes.

dienas jautājums

Kurš, Jūsuprāt, būtu atbilstošākais premjera kandidāts?

Britu mediji ir tik naivi... tie cītīgi atsaucas uz Kremļa troļļiem

Izrādās, ka ne tikai viens otrs Latvijas medijs, bet arī britu mediji mēdz iebraukt auzās, atsaucoties uz Putina režīma troļļu fabrikas darboņu melīgajiem tvītiem. The Guardian veiktais pētījums atklāja, ka Britu mediji ir pieļāvuši šādu kļūdu vairāk kā 100 reizes.

Putina režīms dezinformē un melo Krievijas sabiedrībai

Prokremliskie mediji pašā Krievijā izplata naida pilnu vēstījumu par to, ka Rietumi gan politiski, gan morāli ir pagrimuši. Mērķauditorijai, proti, Krievijas iedzīvotājiem tiek stāstīts, ka ES valstis, piemēram, Somija ir bīstama ceļotājiem no Krievijas un ka tiem krieviem, kas dzīvo Rietumos, ir jāatgriežas Krievijā.

No Solsberi un neēdušiem angļu bērniem līdz Padomju karavīriem: dezinformācijas piesārņojums darbībā

Izsmej un apvaino, atkārto un pavairo. Apmēram šādu stratēģiju izmantoja prokremliskie mediji, lai izvērstu dezinformācijas kampaņu tūlīt pēc tam, kad Lielbritānijas tiesībsargājošās institūcijas publicēja to divu vīru fotouzņēmumus, kuri tiek turēti aizdomās par uzbrukuma veikšanu izmantojot nervu gāzi [Novičok] Solsberi, Lielbritānijā.

Kāds teica: referendums Krimā bija leģitīms... Tiešām?

„ASV delegācija uzskata, ka Krimas tauta pauda savu gribu referendumā.”

„Ne jau slepkava, bet gan noslepkavotais ir vainīgs!”

Kā mūsu iemīļotais jokdaris Darth Putin savā Twitter profilā ik palaikam mums atgādina, vien no bieži izmantotajām dezinformācijas taktikām ir apsūdzēt savus „kolēģus” savos grēkos. Agresors parasti uzvedās kā upuris, tādejādi stiprinot savas iekšējās pamata auditorijas apziņu, liekot tai domāt kā ir nepieciešams režīmam. Savukārt ārējai auditorijai, kas vēlas aizsargāt agresoru, tiek norādīts virziens, kurā domāt un attiecīgi rīkoties, piemēram, tā var atkārtot agresora vēstījumus vietējos medijos, diskusiju forumos un citos informācijas kanālos. Turklāt ārējā auditorija, kas nav uzskatāma par ekspertiem (un dažkārt pat uzticami mediji) tādejādi saņem „alternatīvos faktus”, kas apgrūtina iespēju noskaidrot vai tā ir patiesība, vai mēģinājums noslēpt faktus un maldināt.

Kremlis melo: Baltijas valstis ir neīstas valstis bez vēstures un tradīcijām

Dezinformācija: Saskaņā ar vairākiem prokremliskiem avotiem, to skaitā ar kārtējo Kremļa dezinformācijas blogu Stalker Zone, Baltijas valstis nav īstas valstis, tām nav ne politiskās vēstures, ne tradīciju. Šīs valstis ir radītas ar mērķi panākt Baltijas reģiona atšķelšanu no Krievijas un tās ietekmes, izaudzējot jauno latviešu, igauņu un lietuviešu paaudzi rusofobijas garā, lai tie tikai apbrīnotu Rietumus.

Dezinformācija un paranoja Kremļa gaumē

Vai Krievijas iedzīvotāji tik tiešām tic dezinformācijai, ko tie redz Kremļa „nacionālajos” TV kanālos? Vai tomēr tie saprot, ka tur kaut kas īsti nelīmējas kopā?

Kremļa troļļi nebeidz muldēt un maldināt par vakcīnām sociālajos medijos

Ārprātīgie 93% ziņu par vakcīnām, kas tika izplatītas Twitter sociālajā vietnē laika posmā no 2014.līdz 2017.gadam ir nākušas no viltus kontiem, to skaitā no kontiem, ar kuriem strādā Kremļa troļļi.

Kā Austrijas žurnālists strostēja Putinu par Kremļa režīma melošanu

Atceroties neseno Kremļa saimnieka Putina un Kazaņas kora viesošanos Austrijas ārlietu ministres Kārinas Kneisles kāzās, kur virmoja mīlestība, dejas un dziesmas uzsverot Austrijas un Kremļa ciešās draudzības saites, kasjaks.lv vēlās norādīt, ka ne visi Austrijā ļaujas Putin skūpstiem un kazačoka dejai. Tas jums kaut ko neatgādina iz nesenās vēstures, no Molotova un Ribentropa epopejas (?), bet tas nu tā.

46% Krievijas iedzīvotāju neko nezina par Prāgas pavasari

Saskaņā ar vienu no pēdējām sabiedriskajām aptaujām 46% Krievijas iedzīvotāju „neko nezina” par PSRS iebrukumu Čehoslovākijā 1968.gadā.