Urbanovičs iznāk no skapja!

  • 10. Maijs
  • 829
  • 3

Kasjaks vienmēr ir apgalvojis, ka sarkanie ZZS un tikpat sarkanie Saskaņieši ir uz viena viļņa. Nav svarīgi, vai tas būtu dziļos Latgales laukos, vai pie Ventspils ostas. Šodienas Neatkarīgajā Rīta Avīzē ir nopublicēta divu pudeles brāļu (Jura Paidera un Jāņa Urbanoviča) pārdomāta intervija par to „Vai Latvija būs vieta, kurā tiks izkarots nākamais militārais konflikts”. Lieki piebilst, ka Urbanovičš ar šo rakstu spodrina Saskaņas spalvas un meklē apmaldījušās balsis, kā arī ņirgājas par Latvijas eiroatlantisko kursu.

Atgādināsim, ka Paiders un Urbanovičs savulaik par Krievijas naudu izdeva (pseido)vēstures grāmatu „Nākotnes melnraksts”, kurā stāsta par notikumiem Latvijā 1934.–1941. gadā un kurā autori noliedza Latvijas okupāciju. Savukārt jau 2013.gadā tie paši autori izdeva nākamo grāmatu, par notikumiem Latvijā 1948.–1955.gadā, kurā autori pretīgā manierē izteicās par latviešu zemniekiem un glorificēja padomju laiku iekārtu pēckara Latvijā. Lieki piebilst, ka abi iepriekš pieminētie pļēguri to vien dara, ka caur puķēm, vai reizēm visai tieši ņirgājas par Latviju. Ir visai iespējams, ka tas pats Paiders ir sarakstījis arī politiķa pēdējo garadarbu „Kā dibināja Latviju 1917”.

Lai gan varbūt nepārāk acīgs lasītājs nevar piefiksēt, taču cauri visai intervijai no Rēzeknes Jāņa nāk laukā „putinisms”. Viņš visdrīzāk aiz dziļas pārliecības tic visam, ko saka Kremļa propagandas mediji, taču reizē turpina baudīt Rietumu luksus preces un dzīvesveidu. Kā zināms, Saskaņa vēlētājus pēdējos gadus cenšas pārliecināt, ka iestājas nevis par krievu valodu kā otru valsts valodu, bet ir paši īstākie sociāldemokrāti, un tautu draudzība ir pāri visam.

Tad nu mēs redakcijā rūpīgi izlasījām šo „saturīgo” interviju un izvilkām atsevišķus citātus no Urbja vāvuļotā. Atļausimies zem katra citāta arī ko iekomentēt. Cerams, ka mūsu spriestspējas atļaus to izdarīt.

1. (Jānis Urbanovičs, JU)„Ja vērtējam Saskaņu, tad mums bija gan panākumi, gan kļūdas, gan veiksmes, gan neveiksmes. Ir par ko priecāties, un ir par ko kaunēties. Tieši tā kā visiem. Es nevaru atļauties teikt, ka esam bijuši bez kļūdām.”

Kā priekšā Saskaņai būtu jākaunas? Vai tik ne Kremļa saimnieka priekšā, jo lielās investīcijas Saskaņā tā arī nav atmaksājušās. Deputāti pa šiem gadiem kļuvuši vien resnāki un turīgāki.

2. (JU)„Es esmu praktizējošs katolis. Kad man uznāk apnikums, pagurums, kad man ir šaubas par to, kāda jēga ir no visa tā, ko es daru, tad man uz šo jautājumu palīdz atbildēt jezuītu moto: «Dari, kas ir jādara, un lai notiek kas notikdams.»”

Kopumā viņš Bībeli intervijā citēja divas reizes. Patīk vai nē, mums šis viss atsita Austrumu valstsvīrus, kuri lai neatbildētu uz jautājumiem vai lai izklausītos dziļi reliģiski cilvēki vienkārši citē svētos rakstus. Kur Urbanovičam bija pazudusi reliģiskā dzīves ziņa, kad viņš sekmīgi pa svešu naudu sakārtoja saviem radiniekiem biznesu, un sev mierīgas vecumdienas?

3. (JU)„Jo vienmēr kāds gribēs kaut ko savādāk vai negribēs tieši tā, kā es vēlos. Tāpēc Saskaņā pašreiz norisinās iekšējā diskusija.”

Patiesībā Saskaņā iekšā notiek rīvēšanās, jo daudzi biedri ir neizpratnē par vadības bezmugurkaulnieka pozu krievu skolu reformas jautājumā. Saskaņas iekšienē vispār nenotiek diskusija, vadība ir centralizēta un autoritāra. Ne jau tāpat vien marginālā Ždanoka ir kļuvusi laba daudziem krieviem, un vēlētāju portfelis pēdējo mēnešu laikā ir papildinājies par vairākiem tūkstošiem.

4. (JU)„Mēs joprojām uzskatām, ka sabiedriskais miers un saskaņa ir ļoti svarīga.”

Jāni, Miers ar Tevi! Bet esi godīgs pats pret sevi un visu Latviju, atklāj savas patiesās kārtis!”

5. (JU)„Diemžēl Saskaņai nav atradušies partneri tā saucamajā latviskās Latvijas politiskā spektra daļā, lai gan mēs neesam pret latvisku Latviju.”

Te nu gan partijas priekšsēdētājs melš kā deviņi mēmie. Kā tad Saskaņas un ZZS sazobe? Saeimā protams slēpta, bet ārpus Rīgas provincē mīlestības pilna. Daugavpils gan ir cits stāsts, bet tur Elksniņš bija ar varas drudzi sasirdzis. Sniedz interviju ZZS saimnieka avīzē un sūkstās par partneru trūkumu. Šobrīd jau lielai daļai ir skaidrs kā diena, ka pēc rudens vēlēšanām ZZS varētu uzmest savu vēlētāju un roku rokā veidot valdību ar Urbanoviča partiju.

6. (JU)„Ar ko Saskaņa atšķiras no Ždanokas projekta? Saskaņas ideoloģijas platforma ir dialogs.”

Lai arī kā mēs „mīlam” Taņu, bet viņa atbilst teicienam vīrs un vārds. Atšķirībā no Saskaņas smagsvariem Ždanoka neliekuļo, viņa ir skaidri definējusi savus mērķus un uzstādījumus, un necenšas nemaz izpatikt latviešu elektorātam. Turpretim ar Saskaņu?! Komentāri lieki – vilks aitādā.

7. (JU)„Man pat ir grūti nosaukt vēl kādu valsti, kurai nebūtu savu interešu, kā tas ir šī brīža Latvijā.”

Urbi, urbi, urbi! Kur Tu esi bijis visus šos 14 gadus, kopš mēs esam ES un NATO? Vai tad Latvijas intereses nav būt daļai no Eiroatlantiskās politiskās, ekonomiskās un drošības sistēmas. Tas visai sekmīgi notiek kopš 2004.gada. Tas ir vairāk vai mazāk izdevies sekmīgi. Nav viss perfekti, ne tuvu tam. Taču Latvija iet uz to, lai būtu sakārtotāka. Ja neko nedara, tad tikai nekļūdās!

8. (JU)„Ja Latvijas svarīgākās intereses ir pārvērst šo zemi par frontes pirmo līniju gaidāmajā militārajā konfliktā starp Rietumiem un Austrumiem, tad tas ir precīzi jāpasaka.”

Kasjaks ir apjucis! Kādēļ? Tamdēļ, ka moto „krievi nāk” ir nacionāļu trumpis, bet te izskatās, ka arī Saskaņa sāk biedēt ar karu un to, ka Krievijas militārā kaujas mašīna izbraukās mūsu zemi. Laikam jau tas strādā! Bet, ja nopietni, tad Latvija labāk šeit redz sabiedroto kontingentu, nevis Kremļa.

9. (JU)„Manuprāt, Latvijas diplomātijas galvenais un Latvijas valdības politiķu svarīgākais izaicinājums ir panākt, lai Latvija kļūst par Krievijas un ASV dialoga vietu, nevis par Krievijas un ASV izkaušanās vietu, kā tas izskatās pašlaik.”

Te jau Urbis iekāpis pēdējā Eiropas diktatora kurpēs. Aleksandrs Lukašenko ar sevi dēvē par miera nesēju Ukrainas un Krievijas konflikta kontekstā, taču, kā redzams, tad viss nenotiek tik gludi. Kaut kā tā austrumnieciskā domāšana Jānim, tomēr spiežas laukā pa visām porām.

10.(JU)„Saskaņas partijas programma ir saistīta ar Eiropas sociāldemokrātu domām un atziņām.”

Jā, jā sociāldemokrātiski! Kādēļ Urbanovičs neatklājas? Viņš patiesībā ir apreibis no kapitālisma iespējām. Ja tādu nebūtu, tad diez vai viņam un viņa ģimenei būtu īpašumi vairāku simtu tūkstošu eiro apmērā. Kādi vienmēr ir vienlīdzīgāki par citiem. Tas arī pilnā apmērā atspoguļo Saskaņas vadības domas par sociālu politiku.

Cik Saskaņa savās vadītājās pašvaldībās ir radījušās darbavietas? Cik reizes bagātāki ir kļuvuši viņu mēri un deputāti? Lai nestāsta pasakas!

Avoti:

http://nra.lv/politika/244475-urbanovics-vai-latvija-bus-vieta-kura-tiks-izkarots-nakamais-militarais-konflikts.htm
https://skaties.lv/zinas/latvija/neka-personiga/urbanovics-noliedz-saistibu-ar-jaunceltni-pieriga-kura-biezi-uzturas-un-kas-registreta-uz-pasam-savulaik-piederejusas-firmas-varda/
http://www.delfi.lv/news/national/politics/deputats-urbanovics-celot-loti-dargu-maju.d?id=1203794

Komentāri 3

Dusmīgs līvānietis

11. Maijs, 2018

Lai resnais mūlis nostrādā bļ* dienu!

Atbildēt

Kitija Kiviča

10. Maijs, 2018

Zzs un Cackaņa, kāda starpība, nekāda? Diemžēl pansionāri dzīvo dīvainā info vidē!

Atbildēt

Kitija Kiviča

10. Maijs, 2018

Komjaunietim vienmēr ir bijis uzevums melot, nevar iziet no lomas

Atbildēt
pievienot komentāru