Erlana Dzelmja atbilde Elīnai Maliginai Dziesmusvētku nomelnošanas sakarā

  • 12. Jūlijs
  • 784
  • 17

Vien pāris dienas pēc XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku noslēguma māksliniece Elīna Maligina sociālajā tīklā Facebook publicējusi skarbus vārdus.

Kamēr vieni sociālo tīklu lietotāji nebeidz spriest par to, kāda kārtējo reizi svētku noslēgumā bijusi prezidenta Vājoņa uzruna, tikmēr „māksliniece” Elīna Maligina savas sajūtas pacentusies atspoguļot dzejā, kura acīmredzot ir satraukusi kādu mazpazīstamu latviešu dzejnieku Erlanu Dzelmi, kurš kasjaks.lv redakcijā iesūtīja un atļāva bez honorāra nopublicēt savu dzejoli ar nosaukumu „Baļļuks bēru laikā”, kas domāts kā atbilde Elīnas skarbajiem vārdiem. Nu tad, lai runā māksla!

"Baļļuks bēru laikā,
Sasmakusi bute riesta laikā,
Nošļukušas vīriešu krūtis.
Cik sekla ir patiesā Dzelme.
Cik mantkārīgs prāts.
Cik vulgāra aura!
Plikadīda bija – bagāta palika – viena soma, kas pilna “plikpaurainu bārbiju un augstākās mākslas vārdā nogriezto matu” un, par laimi, nekas vairāk.
Jēlais Juris un kriminālas aprindas... biznesa cilvēki, tie kas vēl nav aizrijušies, strebjot no siles latviešu tautas garīgās un kultūras asinis. Šķiet šīs dienas vēl nav skaitītas... tik tiešām skumji...
Maligina miljoni un pudele krievu šņabja. Skābs nokarens gurķis – viņas
zakuska
. -
Kodiens uz nedēļu.
Un tad atkal vēmekļi un morālās
pohas...
Bet nu par kuci piedzima, par kuci jādzīvo...,"

 

dzejā raksta E.Dzelmis, atbildot uz E.Maliginas skarbajiem vārdiem par Latviju, latviešiem un Dziesmu svētkiem.

Erlans Dzelmis

______________

Avoti:

https://tautaruna.nra.lv/slavenibas/250827-maligina-nekluse-pec-dziesmu-svetkiem-publice-skarbus-vardus/

Komentāri 17

Arvils

14. Jūlijs, 2018

Bāba, kuras vienīgais panākums dzīvē ir bagāta veča atrašana, tagad lasīs citiem morāli. Grozi kā gribi, esam starp 50 bagātākajam pasaules valstīm, tad jau svētkus drīkst svinēt tikai Šveice un Luksemburga

Atbildēt

ko tu te murgo

14. Jūlijs, 2018

LV nav savas ekonomikas, barojamies no eu strukturfondiem, ēnu ek. īpatsvars ir kadi 80%, nodokļus maksā tie, kas ir speisti valsts sektors, pārējie izvairās kā vie var. Domājams kĀDI 80% naudas, kas paredzēta valsts attīstībai, tiek izshēmota un nonāk ierēdņiem kabatās, izšķērdēta dārgām būvēm, celtnēm, pārspīlēti dargiem n-tajiem svētkiem. Ja atgrieztos krīzes laikā trimdā devušies tautieši ap 300t, tad valsts nobankrotētu. Cik darba vietas ir radītas pēdējos gados??? Labi dzīvo tie kas pie siles un uz aizbraukušo rēķina utt. Iesledziet smadzenes. Vajag skatīties dziļak, nevis tik sekli un aprobežoti!!

Atbildēt

Valdis

15. Jūlijs, 2018

Ko es tikko izlasīju? Izklausās pēc Krievijas TV

Atbildēt

elita

13. Jūlijs, 2018

piekritu

Atbildēt

dore no laukiem

13. Jūlijs, 2018

Ak, dievs, cik truli. Tas par to "jauno dzejdari" Erlanu. Neesmu Elīnas fane, bet dzejolis bija ar jēgu. Jēgu, kas mums pašiem nepatīk, bet .. valsts tiek izzagta, bet mēs tik rotājam.

Atbildēt

A.

13. Jūlijs, 2018

Elīnas mērķis bija parādīt latviešu cilvēku pieticību, naivumu un mazdūšibu. valsts brūk kopā, bet mēs spējam uz to pievērt acis un līksmot. Tā vietā, lai stiprinātu valsts labklājību, novērstu nabadzību, šķiežam naudu nepārtrauktiem svētkiem, salūtiim, gaismas pilim.... tikmēr vairums pensionāru sūkā amizes garozas un ap 300t. latviešu vergo ārvalstīs. Kamēr pašieceltie kungi un vadošais klans mūs laupa mēs spējam dejot un dziedāt. Dziesmu svētki nenoliedzami ir simboliski un liela kultūras vērtība ir gan melodijas gan tautas tērpi gan vienotais gars, kas valda svētkos šo vienu nedēļu. Patriotisma čaula, krāšņā čaula, kur iekšā sapuvusi serde. Nedēļa pagājusi un varam savilkt jostas tālāk. Līdz nākamajiem svētkiem utt

Atbildēt

malacis!

13. Jūlijs, 2018

Dažiem liekas,kā,piemēram,Silvijai,ka samazgas var liet tikai pār Dziesmu svētkiem un latviešiem,bet atbildēt ar to pašu ir "tupi un vulgāri".Tas nekas,ka Dzelmis raksta patiesību.Paldies Dzelmim!Katrs saņem to,ko pelnījis.Vismaz viens mēģinājums aizbāzt tās vulgārās,prastās personas "lielo muti",jo viņa šādi "vārās"publiskajā telpā jau ilgu laiku.

Atbildēt

Facebook

12. Jūlijs, 2018

Atņemiet tam sieviešu kārtas sunim pieeju internetam, kāds... lūdzu!?

Atbildēt

Silvija

12. Jūlijs, 2018

Ja Elīnas vārdos var atrast patiesību,tad šis te "atbildes" apkārtraksts ir tupuma un vulgaritātes superparaugs...Nekas jauns-samazgas.

Atbildēt

Juris Savickis

12. Jūlijs, 2018

Kad es uzvelku kleitu, es esmu Silvija!

Atbildēt

Sekli, jēli

12. Jūlijs, 2018

Tas , kas rakstīts kā atbilde, rakstīts tikai lai iekostu, pazemot mēģinātu... mēģinātu, bet kopā viss skan sekli. Tas drīzāk ir pazemojums tam "Dzelmim", kas rakstīja. Bezsakarīgi rakstīja. Bez iekšējas nepieciešamības un sāpes. Pantiņdrillis. Un es neesmu Maligina.

Atbildēt

Kas tu esi viedais?

12. Jūlijs, 2018

Kāds dzejolis, tāda atbilde, mums to srano lielo mākslinieku, kā raibu suņu, žēl, ka nav iespējams tos eksportēt kā lēto darba spēku!

Atbildēt

Smird

12. Jūlijs, 2018

pēc Elīnas Maliginas, nez, nez...

Atbildēt

Austrijas imigrācijas dienests

12. Jūlijs, 2018

Nevis, lai pazemotu, bet gan, lai nokauninātu!

Atbildēt

:)

12. Jūlijs, 2018

Ja tu neesi maligina, tad tu esi Savickis?

Atbildēt

Cūkcepure

12. Jūlijs, 2018

Gan jau jaunu zakusku atradīs, Ļepsam gan jau koncerts būs Vjurmale

Atbildēt

cālis-pālis

12. Jūlijs, 2018

Bez komentāriem...

Atbildēt
pievienot komentāru