Augusts Brigmanis „lodē ZZS shēmas”

  • 14. Maijs
  • 1,106
  • 2

Kā jau ierasts, arī šorīt, cēlos kopā ar LNT raidījumu „900 Sekundes”. Nu dikti man patīk šī raidījuma vadītāji, it sevišķi, burvīgais meiteņu kolektīvs [Sintija (!), mana sirds pieder Tev], bet tas ir cits jautājums. Izrādās, ka raidījums „900 Sekundes”, sākot ar šo dienu, katru pirmdienu līdz vēlēšanām, intervēs kādu no politisko partiju līderiem. Šodien bija pienākusi bijušā LKP 1.sekretāra Augusta Brigmaņa kārta atbildēt [... drīzāk, izvairīties no atbildēšanas] uz žurnālista „āķīgajiem jautājumiem”. Jāsaka, ja es būtu žurnālista vietā, es to sarkano funkcionāru tik ļoti nesaudzētu, bet, lai nu paliek, Dievs ar viņu.

Viennozīmīgi varu teikt, ka noskatoties šo interviju, manas domas par ZZS būtību diži nemainījās, bet gan vēlreiz mani pārliecināja, ka ZZS nav ne zemnieki, ne dabas draugi, tas ir skaidrs (!), jo uz pirmo uzdoto jautājumu vai nevajadzētu padarīt politisko partiju grāmatvedību maķenīt caurspīdīgāku, Augusts nošļupstēja zem deguna, ka viņam esot grūti pateikt, turpinot izvairīties no atbildes sniegšanas pēc būtības. Droši vien izdzirdot vairākas reizes burtu salikumu KNAB no žurnālista mutes, viņš atcerējās par māju Lielbritānijā un muļķībām, ko ir sarakstījis VID ienākumu deklarācijā, par to liecināja arī viņa kreisās kājas neritmiska raustīšanās it kā tā būtu bijusi pieslēgta melu detektoram un ķegumam intervijas laikā.

Labi, ejam tālāk, tātad uz jautājumu par ZZS solījumiem šis atbildēja, dodot garantiju par stabilitāti [pastāvīgu korupciju], profesionalitāti [pastāvīgu blata sistēmu] un prognozējamību [... mmm, nezinu, kas ar to domāts], jo viņam „pat īsti nav, ko solīt”, proti, viņš turpināja gvelzt eksprezidenta Andžas stilā, muldot par kaut kādām reformām. Ja nav ko solīt, tad jau viss ir kārtībā, tad priekš kam tās reformas, bet varbūt viņš domāja shēmas.

Obligāti pievērsiet uzmanību viņa salkani viltīgajam smaidiņam, kad šim tika dota iespēja izpausties par ZZS „kāroto” mērķi, proti, palikt valsts pārvaldē. Citiem vārdiem sakot, palikt pie siles. Šinī brīdī man vienā no trijām smadzeņu rievām nāca apskaidrība, ka šoreiz tas būs iespējams tikai sadarbojoties, tieši vai netieši ar Saskaņu, kaut arī pats komjaunietis žurnālistam „zvērēja”, ka ar Saskaņu roku rokā neies, jo abām partijām nesakrītot kaut kāda politiskā ideoloģija. Te man gribas atgādināt Augustiņam saldenieka Imanta Andersona atmiņas par 1987.gada rudeni, laiku īsi pirms Atmodas, kad ļaudis jau sāka atklāti likt ziedus Airītēs, Kalpaka piemiņas vietā Zirņu pagastā. Toreiz Saldus rajona Komunistiskās partijas komitejas 1.sekretārs bija Augusts Brigmanis, jap, tas pats sarkanzaļo zemnieku, strādnieku un zaldātu savienības frakcijas priekšsēdētājs mūsu Saeimā, pavēlēja toreizējam Lauktehnikas pārvaldniekam Zigfrīdam Dzirnem, lai autotransporta priekšnieks Arvīds Sviķis norīko šoferus vest uz piemiņas vietu kūtsmēslus ar mērķi noslāpēt latviešu tautas atmodas aizmetņus 18.novembrī. Tā kā Sviķis neklausījis, atrasti citi pakalpiņi, bet Brigmanis no dienesta auto esot vērojis, lai „buldozeri kārtīgi „apstrādā” piemiņas vietu”. Brigmanis var taisnoties cik grib, bet par to zina visa Kurzeme, tāpēc es brīnos no kurienes ZZS tik daudz balsu spēj savākt katrās vēlēšanās. Un pēc tā visa, viņš nekaunas gvelzt, ka ZZS ir konservatīvs uz rietumiem vērsts politisks spēks. Par Lemberga un bijušā prezidenta A.Bērziņa centieniem vairot draudzību ar lielo austrumu kaimiņu, Brigmanis laikam neko nav dzirdējis. Acīmredzot Brigmanis no savas atmiņas ir arī izdzēsis paša kaunpilno attaisnošanos mediju priekšā par Ivetas Grigules (ZZS) solidarizēšanos ar Mamikinu (toreiz Saskaņa, tagad LKS) un Taņku Ždaņku (toreiz LKS, tagad „ekstrēmiste”) balsojumā par cīņu pret Kremļa propagandu.

Savukārt uz jautājumu ar ko tad īsti ZZS ir tik īpaša, Brigmanis norādīja, ka vajag skatīties uz aizsardzības ministru Raimondu Bergmani, droši vien uz to kā viņš ik gadu staipa tos nabaga bruņurupučus zoodārzā. Šeit gan jāuzsver, ka pinoties ar savām atbildēm, Augusts norādīja, ka viņš varētu daudz ko pastāstīt par kaut kādām shēmām (skatīt video no 03.32). Jā, viņam paspruka šis iespējami bieži viņa aprindās lietotais vārds „shēma”(!!!), pēc tam viņš kādu brīdi turpināja stostīties, it kā būtu aizrijies ar karstu pelmeni.

Intervijas laikā ZZS priekšsēdētājs atklāja, ka saistībā ar gaidāmajām Saeimas vēlēšanām visvairāk uztrauc tas, lai iedzīvotāji nenobalsotu par populistiem, piemēram, [par viņa partijas biedru Valdi Kalnozolu, kurš nu jau labu laiku visiem sola 1000 EUR mēnesī].

Savukārt komentējot pēdējo mēnešu laikā izskanējušo kritiku par zemkopības ministru Jāni Dūklavu, sarkanzaļo zemnieku frakcijas vadītājs viņu aizstāvēja un apliecināja, ka Dūklavs vēlēšanās kandidēs [neskatoties uz to, Rīdzenes sarunām un citām ziepēm, kas savārītas pēdējo gadu laikā], arī par Jūrmalas Truksni, kurš ik pa laikam mēdz tā kārtīgāk iemest pa lampu, viņš neko sliktu nevarēja pateikt.

P.S. Es par ZZS un Brigmani nebalsošu

Krišs no Jaunmuižas

Avoti:

https://tvplay.skaties.lv/parraides/900-sekundes/947095?autostart=true

http://jauns.lv/raksts/zinas/94914-ka-brigmana-komunisti-rikoja-meslu-talku-pret-kalpaka-pieminu

https://www.diena.lv/raksts/kd/maksla/pieci-jautajumi-augustam-brigmanim-1270

https://skaties.lv/izklaide/slavenibas/citas-slavenibas/lnt-rita-komandai-pievienojusies-jauna-laika-zinu-vaditaja-sintija/

Komentāri 2

Advokāts

14. Maijs, 2018

Citi tipa nelodē? Gaidām reportāžas par pārejām partijām

Atbildēt

Krišs no Jaunmuižas

14. Maijs, 2018

Tici man, būs! Neuztraucies Advokāt, starp citu, arī tu vari piedalīties!

Atbildēt
pievienot komentāru