• Ceturtdiena, 18. Janvāris, 2018
  • Rīga -2°

Vai Latvijā feminisma propaganda tiek izplatīta ar valsts svētību?

  • 14. Novembris
  • 2,558
  • 33

Pieņemu, ka daudzi no jums jau būs pamanījuši, ka Latvijas lielākie meinstrīma mediji pēdējā laikā raksta ziņas, izejot no strikti liberālas perspektīvas. Ik nedēļu Delfi un Tvnet izved no pacietības savus lasītājus, klāstot, ka laimīga ģimenes dzīve ir iespējama tikai tad, ja tava sieva laiž pa kreisi, sievietes Rietumu sabiedrībā ir apspiestas, pastāvīgi cieš no seksuālas vardarbības, turklāt saņem ievērojami mazāku atalgojumu nekā vīrieši.

 Pārlasot virsrakstus dažkārt patiešām sāk šķist, ka sabiedrībā valda pilnīgs piz*ec i gore un, ja man reiz būs bērni, lūgšu to kungu, lai piedzimtu dēls, jo dzīve sievietēm šajā valstī, acīmredzot ir neciešama!

It kā nepietiktu ar to, ka feminisms tiek aktīvi propagandēts Latvijas lielākajos medijos, tā idejas un mītus ir sākušas izplatīt arī atsevišķas valsts institūcijas un nodibinājumi. Šoreiz runa būs par Sabiedrības integrācijas fondu (SIF) un tā jaunāko pētījumu – „Sabiedrības izpratnes un informētības paaugstināšanas pasākumu stratēģija pretdiskriminācijas un dažādības veicināšanai”, kas sevī ietver vairākus feminisma ideoloģijas mītus, kuri tiek aktīvi uzspiesti Latvijas sabiedrībai. Līdz ar to, esmu nolēmis mazliet tuvāk iepazīties ar šī pētījuma būtību un nepieciešamības gadījumā apstrīdēt tajā paustās tēzes.

Tiesa, pirms ķeros vērsim pie ragiem, skaidrības labad es vēlētos atrunāt dažas lietas – 1) es neuzskatu, ka feminisms ir slikts per se, 2) mani neapmierina nevis feminisma paustie uzskati par dzimumu vienlīdzību, bet to nemākulīgā interpretācija un visur lienošā propaganda, 3) mūsdienās atsevišķos gadījumos joprojām pastāv dzimumu diskriminācija, taču feminismam ir tendence to pārspīlēt, 4) laika taupīšanas nolūkos esmu apskatījis Tvnet publicēto pētījuma atreferējumu ne vis tā oriģinālavotu.

Kh, khmm. Tā, tagad varam sākt.

Pētījuma ievadā ir norādīts, ka „oficiālie iesniegumi par dzimumu diskrimināciju Latvijā ir mazskaitlīgi, taču sabiedriskās domas aptaujas uzrāda, ka cilvēki saskaras ar diskrimināciju ikdienā”.

Šī apgalvojuma galvenā problēma slēpjas tajā, ka SIF netieši norāda, ka „sabiedriskās domas aptaujas” nereti sniedz pilnvērtīgāku ieskatu dzimumu diskriminācijas problemātikā nekā oficiālā statistika. No vienas puses tam var piekrist, bet no otras puses – šīs aptaujas parasti veic SIF vai tam līdzīgas organizācijas, kurām ir jau iepriekš izveidojušies aizspriedumi, par to kādiem jābūt aptaujas rezultātiem. Lasot tālāk, saprotam, ka šāda situācija ir izveidojusies arī šajā gadījumā un SIF pētījumā izmantotā statistika ir nevis objektīvas informācijas avots, bet ierocis savu politisko uzskatu apstiprināšanai. Rezultātā pētījumā paustie apgalvojumi vietām ir nesaprotami un pretrunīgi.

Piemēram, pētījuma autori nonāk pretrunā ar sevi, atzīstot, ka vairums cilvēku nemaz neuzskata, ka „nevienlīdzīga attieksme pēc dzimuma ir diskriminācija, pret kuru ir jācīnās, un dzimuma lomas uztver kā dabiskas un kā lietu ierasto kārtību”.

Tātad vairums aptaujāto nemaz nepiekrīt pētnieku izvirzītajai tēzei, ka Latvijā pastāv dzimumu diskriminācija. Neskatoties uz to, SIF pētnieki šo faktu ignorē un tā vietā sabiedrības viedokli interpretē sev izdevīgā gaismā, liekot noprast, ka dzimumu diskriminācija pastāv, bet tauta to vienkārši uztver nepareizi un nesaprot, ka pret to ir jācīnās! Manipulācija ar faktiem? Nē, neesam dzirdējuši. Starp citu, tiešām paldies SIF, ka Latvijā ir vismaz viena institūcija, kas par nodokļu maksātāju naudu ir uzņēmusies šo smago nastu un apgaismo mūs atpalikušos lauķus, kas joprojām uzskata, ka runas par dzimumu diskrimināciju Latvijā ir pārspīlētas!

Tālāk, pētījumā ir minēts, ka 41,5 % vīriešu un 54,6 % sieviešu uzskata, ka „sievietēm ir lielāks risks nonākt situācijā, kad par līdzvērtīgu darba apjomu sievietes saņem zemāku atalgojumu nekā vīrietis”.

Šeit es vēlētos norādīt, ka vairums respondentu, iespējams, jautājumu neizprata līdz galam un atbildēja vienkārši pēc fakta, ka sievietes statistiski pelna mazāk nekā vīrieši, nepievēršot uzmanību tam, ka jautājumā ir ietverta atruna, kas paredz vīriešu un sieviešu atalgojumu „par līdzvērtīgu darba apjomu”, tā kā praksē par vienu un to pašu darbu sievietes Latvijā saņem tikpat daudz cik vīrieši. Man šķiet, ka vairums Latvijas iedzīvotāju ļoti labi apzinās, ka gan vīrietis, gan sieviete vienā un tajā pašā amatā saņems vienādu darba samaksu. Līdz ar to nav īsti saprotams, kā SIF pētījuma dati var norādīt uz to, ka aptuveni puse Latvijas iedzīvotāju uzskata pretēji. Cik es zinu, tad Latvijas likumi paredz vienādu atalgojumu gan sievietēm, gan vīriešiem. Turklāt, es dziļi šaubos, ka Latvijā patiesi ir kāds uzņēmējs, kurš būtu gatavs saviem darbiniekiem maksāt vairāk vai mazāk tikai tā iemesla dēļ, ka vieniem ir dzindzelnieks un otriem nav.

Pētījuma autori negatīvi vērtē to, ka Latvijā ir zema sieviešu pārstāvniecība lēmumu pieņemšanas procesos. Piemēram, 12. Saeimā no 100 deputātiem tikai 15 bija sievietes, 2013.gada pašvaldību vēlēšanās tika ievēlēti 61% vīriešu un 31% sieviešu, bet novadu pašvaldību domes priekšsēdētāju amatos 2016.gadā bija 75% vīriešu un 25% sieviešu.

Piekrītu, ka sieviešu lēmumu pieņemšanas amatos patiešām ir mazāk nekā vīriešu, taču šie skaitļi nekādā veidā nepierāda to, ka Latvijā sievietes tiek mērķtiecīgi atturētas no šo amatu ieņemšanas. Šajā gadījumā pētījuma autori izmanto statistikas datus ārpus konteksta un nemaz nepieļauj iespēju, ka vairums sieviešu varētu arī negribēt strādāt no rīta līdz vakaram, atteikties no ģimenes un visu laiku veltīt tikai politikai. Turklāt, Latvija ir demokrātiska valsts, kurā politiķu ievēlēšana ir atkarīga tikai no pašiem politiķiem un to elektorāta, kura lielākā daļa ir tieši sievietes (56%). Sievietēm ir visas iespējas iesaistīties politikā, taču vairums to vienkārši nevēlās darīt, tā kā par daudz lielāku vērtību uzskata ģimeni. Pētījuma autori acīmredzot neapjauš, ka vīrieši un sievietes nav pilnīgi identiski un mūsu vēlmes nereti atšķiras.

Pētījumam punktu pieliek autoru apgalvojumus, ka it kā 32% Latvijas sieviešu savas dzīves laikā ir piedzīvojušas seksuālu vai fizisku vardarbību. Turklāt tūliņ pēc tam apgalvo, ka vairums statistikas datu par vardarbības gadījumiem ir nepilnīgi.

Arī šajā gadījumā autori nonāk pretrunās ar sevi. Ja jau statistikas dati ir nepilnīgi, no kurienes ir iegūta informācija par 32%? Papildus tam, mani māc šaubas, ka Latvijā no seksuālas vardarbības varētu būt cietuši veseli 332 tūkstoši sieviešu. Skaitlis vienkārši ir pārāk liels, un šādi statistikas dati, visticamāk, nav novērojami pat trešās pasaules valstīs, kur nu vēl Eiropas Savienībā.

Rezumējot jāsaka, ka SIF jaunākais pētījums nav nekas cits kā feminisma propaganda, kuras mērķis ir ieborēt tautas smadzenēs apziņu par sieviešu it kā mizerablo lomu Latvijas sabiedrībā. Tiesa ne viss vienmēr ir tik viennozīmīgi kā to stāda priekšā šie feminisma propagandisti, kuru apgalvojumi nereti ir nepilnīgi.

Rezultātā nākas secināt, ka 1) Latvijā ir atrodami gadījumi, kad cilvēki ir piedzīvojuši diskrimināciju to dzimuma dēļ, taču tā noteikti nav daļa no mūsdienu Latvijas paradigmas, 2) Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju (ieskaitot sievietes, surprise, surprise!) neuzskata, ka sievietes tiek diskriminētas, taču masu mediji un valsts institūcijas cenšas radīt pretēju iespaidu, 3) Sievietes statistiski saņem mazāk nekā vīrieši, taču atalgojums par vienu un to pašu darbu abiem dzimumiem ir vienāds, 3) Feminisma aizstāvji pastāvīgi izplata mītus par to, ka no seksuālas vardarbības cieš ļoti liela daļa sieviešu, taču nekad nevar paskaidrot no kurienes šāda statistika tiek ņemta. Ja pamanījāt, tad visiem šiem apgalvojumiem ir arī otra puse, kas tos padara komplicētākus un pietuvinātākus realitātei. Diemžēl Latvijas feminisma darboņi ne vienmēr to apzinās un tā vietā, lai runātu par problēmām sabiedrībā pēc būtības, piesauc jēlus statistikas datus, kas kalpo viņu politiskajām interesēm.

Kā gan vēl, lai to sauc, ja ne par propagandu?

AVOTS: http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/691949-sieviete_pie_plits_virs_pelna_naudu_latvija_domine_stereotipi


 

Komentāri 33

Kristaps

15. Novembris, 2017

Nabaga , sievietes cik gan jums grūti dzīvojas 21 . Gs ! Bļin iedotu jums cimdus visām un liktu patīrīt kanalizācijas trubas ko dara vīrieši un citi darbi kurus jūs pat iedomāties nevarat ! Stulbums ! Man nekas nav pret sievietēm ! Bet ja jūs gribat tādu brīvību no vīriešiem tad ejat ataudzejat sev olas ! Ja nevarat tad dariet savu darbu , bet vīrieši darīs savu ! Bļin besi ārā , sievietes šinos laikos ir brīvākas par brīvām , paskatieties cik daudz vientuļās māmiņas Latvijā , sēž mājās un priecājas ka ir savs viedoklis un veci viņai nevajag ! Noņemtu pabalstus nost un tad redzētu kā interesanti šī sieviete ietu strādāt piemēram mežā vai grāvjus rakt ! Stulbs kuces visam ir sava mēra sajūta , ir jābūt balansam ! Un ir jāsaprot kādu atbildību nes vīrietis un kādu sieviete un ar to ir jāsadzīvo un viss būs ok

Atbildēt

P'ēksis

14. Novembris, 2017

Šonedēļ notika drausmīga vēršanās pret sievieti - rižā lapsa dabūja pa savu viltīgo purnu! Pūstošās partijas vienotība vīrieši atņēma amatus Latvijas vis NE-cienītākai un NE-mīlētakai politiķei un intrigu meistarei! Šausmas, femnistes palīgā, SOS! Latvijā tādā neciešama rīcība! P.s. vispār sen bija laiks!

Atbildēt

Leviathan

01. Decembris, 2017

Rižajai plekstei patiesībā tika sagādāta skaista notīšanās no Partijas vadības - turpmāk viņa sēdēs, kādā valstī Latvijas pārstāvniecībā. Drīzāk, nevis viņu izsvieda, bet mēs nokavējām šo kuci pie kauna staba pielikt.

Atbildēt

cūkcepure

14. Novembris, 2017

Feministes ir dzīvē un ar to neapmierinātas maitas! Viss!

Atbildēt

cālis-pālis

14. Novembris, 2017

Labais raksts! Man vislabāk patīk modernais trends par vīriešu uzmākšanos sievietēm un dažādiem pazemojumiem. īss stāsts iz reālās dzīves. Darbā kolēģe, baigā fifa un karjeriste, vienīgais, kas viņu intresē ir tikai piķis un ar to saistītais - luksus dzīve, labi autiņi u.t.t. Viņas skatījumā lielākā daļa veču ir lūzeri pēc definīcijas, jo katram ir kautkādi trūkumi! Bet vienā darba tusīņā šī vājā, pazemotā būtne aizlej mūli ar visīti un tād māte daba sāk trakot, jo kājstarpe ta niez! Sāk uzmākties kolēģiem ar nepeidienīgiem mājieniem - kāds atšuj tāpēc kā precējies un normāla ģimene, citām iepriekšējie pazemojumi par atšūšanu liek noturēties pret fūrijas mājieniem. Bet tad atrodas viens māzāk noturīgs un nepeiredzējis kolēgis, kurš no viņas puses tiek brutāli izmantots savu seksuālo tieksmju apmierināšanai! Feminisms visbrutālākajā veidā!

Atbildēt

Ieteikums

15. Novembris, 2017

Par to kuci vajadzēja iesniegumu policijā par seksuālu uzmākšanos un izvarošanu! Krimināllieta! Turklāt, no darba atlaist nekavējoties!

Atbildēt

Grāmatvedis no Valsts Kases

14. Novembris, 2017

Piemēram, iz Deputātu atalgojumu kopsavilkuma no 01.02.2011. līdz 28.02.2011. Valērijs Agešins 1417.00 Arvils Ašeradens 1346.15 Dzintars Ābiķis 1417.00 Solvita Āboltiņa 1417.00 (SIEVIETE) Aija Barča 1417.00 (SIEVIETE) Silva Bendrāte 1417.00 (SIEVIETE) Lolita Čigāne 1417.00 (SIEVIETE) Ina Druviete 1417.00 (SIEVIETE) Iveta Grigule 1417.00 (SIEVIETE) Dzintra Hirša 1417.00 (SIEVIETE) UTT.

Atbildēt

Feministe

14. Novembris, 2017

Es neticu datiem, es ticu tikai tam, ka sievietes ir mūžīgi apspiestas, man vajag tādus datus, kas stāsta, ka sievietes ir apspiestas un pazemotas, tikai tāda propaganda mani interesē!!!

Atbildēt

Sigita

14. Novembris, 2017

Izklausās pēc spekulatīva un selektīva viedokļa, bez izpratnes par tēmu.

Atbildēt

to: Mja

14. Novembris, 2017

feminisms nevis neaizstāv sieviešu tiesības uz normālu ģimenes dzīvi, bet gan sievietei nav ļauts gribēt ģimenes dzīvi vai audzināt bērnus, sievietei ir jāgrib strādāt no rīta līdz vakaram lmumu pieņemšanas vai pēc iespējas vīrišķīgākā amatā un ja to amatu neprot , kā dēļ saņem mazāku atalgojumu , tad vispār ideāli

Atbildēt

Advokāts

14. Novembris, 2017

Neņemiet ļaunā manas klientes, Sigitas, teikto, viņu nesen no vienas klīnikas izlaida, par to es tagad nevaru runāt. Starp citu esmu vīrietis, vai man tagad ir jāuztraucas par savu drošību?

Atbildēt

Mja

14. Novembris, 2017

Feminisms ir politika tantīt - tāpat kā komunisms! Tam absolūti nav nekāda sakara ar sieviešu tiesību aizstāvību! Piemēram, feminisms absolūti neaizstāv sieviešu tiesības uz normālu ģimenes dzīvi un bērniem!

Atbildēt

:)))

14. Novembris, 2017

Liekas, ka raksta autors slēpjas zem segvārda Administrātore-Feministe :)

Atbildēt

:)))))))))

14. Novembris, 2017

Ja liekas, tad sāāāāāp!

Atbildēt

Tims

14. Novembris, 2017

Statistiķi jau noteikti kaut ko laiž dēlī, kā gan citādi, bet šai garadarbā gan ir perfekti, zinātniski polsterēti argumenti, piemēram, 32% nevar būt piedzīvojušas sex vardarbību, jo vienkārši neticās :)))). Un vēl daudz joku sanācis sarakstīt. Ja autors ir vīrietis, tad viņam izdevies lieliski apgāzt stereotipu, ka vīriešiem piemīt loģika un saprāts.

Atbildēt

Pamuļķim Timam

14. Novembris, 2017

Kur ir dati par to, cik vīriešu cieš no vardarbības ģimenē, sevišķi no GARĪGĀS VARDARBĪBAS!?

Atbildēt

Ko tad lai saka,

14. Novembris, 2017

Ja autors ir smagi kļūdījies, tad dimbā esam, visi viens otru pazemojam, it sevišķi sievietes, sanāk, ka Latvijā sieviete ir "dzīvnieks", to neteicu es, to saka feministes, kaut gan pašas tā brīžiem uzvedās, diskriminācija ne tikai pēc etniskā, bet nu jaupēc dzimuma principa ir viena no Latvijas raksturīgākajām iezīmēm. Nopietni! Tad jau Āfrikā ir foršāk!

Atbildēt

Administrātore-Feministe

14. Novembris, 2017

Man liekas,ka V.V.Freibergas segvārds ir Cimds! :))))))

Atbildēt

Cimds

14. Novembris, 2017

Freiberga notiekti saņēma mazāk nekā, kā jau pats atzīmējāt, nekam nederīgie pārējie prezidenti, jo viņa patiešām strādāja, kaut ko paveica, bet minētie kungi tikai diskreditē prezidenta amatu

Atbildēt
pievienot komentāru