• Svētdiena, 25. Februāris, 2018
  • Rīga -10°

Nieka 163 TŪKSTOŠI EUR par „cipariņiem” kanālmalā...

  • 07. Februāris
  • 830
  • 0

Liels paldies lieliskajai žūrijai, jo 163 000 EUR rīdzinieku naudas tiks izsviesti vējā uzstādot diezgan nesaprotamu vides instalāciju. Turklāt tas bija konkurss, kurā balvu fonds bija tikai nieka 9 500 EUR. Laikam jau kaut kā jaunie mākslinieki ir jāatbalsta, un es neesmu pret to. Taču jautājums, vai mums, rīdziniekiem, kaut kas šāds ir patiešām vajadzīgs??? Varbūt naudu varēja izlietot, kaut kā lietderīgāk. Iniciatīva nāk no Ojāra Rubeņa (pašreizējais Nacionālā teātra vadītājs un bijušais notiesātais „digitālgeitas” lietā) un Oļega Burova (RD Īpašuma komitejas priekšsēdētājs un „misters divdesmit procenti” rokaspuisis). Uztvērāt?!

Nedaudz garāk un plašāk:

Līdz š.g. 23.janvārim jebkura juridiska vai fiziska persona vai to grupas RD Īpašumu departamentā varēja iesniegt skices simtgades alejai, kuru izveidotu teritorijā no Nacionālā teātra ēkas līdz ēkai Kronvalda bulvārī 4. Tiesa, jau š.g. 5.feberuārī žūrija izvērtēja iesniegto garadarbus un nonāca pie secinājuma, ka uzvarētāji ir dizaina birojs H2E ar instalācijas nosaukumu „Laika priekškars”. Fakts, ka konkursa rezultāti tika paziņoti visai īsā laikā, ir diezgan aizdomīgi, un liek domāt, ka uzvarētājs jau bija nosapņots iepriekš. Parasti RD departamentu izsludināto konkursu rezultāti jāgaida turpat vai divus mēnešus (30 darba dienas), bet šis nebija no tiem gadījumiem.

Saskaņā ar konkursa nolikumu, ieceres realizācijai kopējās izmaksas nevar pārsniegt 135 000 EUR. Taču mediji ziņo, ka tam tiks izlietoti jau 163 000 EUR. Kas tad nu, nieka 28 000 EUR pa virsu, laikam jau komisijai bija jāsadala otkats, tomēr tās locekļi divas nedēļas pētīja skices kā negudri un pa virsstundām ir jāmaksā visiem. 2016.gada decembrī iepriekš minētais „digitālgeitas” afērists un plašsaziņas līdzekļi norādīja, ka aleja jau tiktu ieviesta šogad. Tagad lielkungi sola, ka simtgades aleja tiks izbūvēta līdz 2019.gada 4.maijam.

Bet cepiens man ir par to, vai patiešām šāda vides instalācija ir nepieciešama un par to, jāiztērē 163 000 EUR, kur stabili, kā jebkurā tāmē vismaz 20% ir bonuss, kādai bandai.

Valsts simtgade ir pateicīga vieta visiem uzvārīties, un lai ko tur negvelztu Saskaņa ar savu sabiedroto Gods kalpot Rīgai viņi to Rīgu slauc, kā negudri! Pēc Ventspils shēmas, «молодцы»!

Neizpratnē ne tikai es, bet arī Rīgas Nila vēlētāji!!!

Avoti:

https://www.riga.lv/lv/news/iesniedz-skici-konkursam-par-simtgades-alejas-izveidi-pie-latvijas-nacionala-teatra-atlikusi-viena-diena?12358

https://www.riga.lv/lv/news/ka-izskatisies-latvijas-simtgades-aleja?12936

http://nra.lv/latvija/riga/236240-simtgades-aleja-vieta-kas-turpinasies.htm

https://skaties.lv/zinas/latvija/sabiedriba/nakamgad-rigas-centru-rotas-valsts-simtgadei-veltita-aleja/

https://www.facebook.com/NilsUsakovs/photos

Komentāri 0
pievienot komentāru